Reorganizacja mieszkania tak, aby odpowiadało stylowi minimalistycznemu to nie lada wyzwanie. Oto kilka porad, w jaki sposób się z tym uporać i móc cieszyć się harmonią i prostotą wnętrz w swoim mieszkaniu. Na początek warto zdecydować, które meble zostają, a których należy się pozbyć.

Ważne jest aby, w pomieszczeniach pozostały meble funkcjonalne, z których naprawdę korzystamy. Powinny być gładkie, w jednolitym kolorze i bez fikuśnych ozdobników. To do nich będziemy dobierać kolejne elementy aranżacji.

Jeśli nie podoba Ci się kolor mebli, zawsze można je przemalować, tak aby nie rzucały się w oczy. Starą kanapę można oddać do tapicera w celu zmiany obicia lub luźno przykryć narzutą. Następnym krokiem będzie pozbycie się zbędnych bibelotów i przedmiotów.

Zgodnie z myślą minimalizmu: mniej znaczy więcej. Istotne jest, aby przechowywać wszystko poza zasięgiem wzroku. Przedmioty powinny się mieć swoje miejsce w szafkach czy szufladach.

Na blatach oraz płaskich powierzchniach nie należy nic umieszczać. Warto także zadbać o odpowiednie doświetlenie pomieszczenia poprzez usunięcie firan. W ich miejsce można zawiesić lekkie, białe zasłony lub rolety rzymskie.