Posiadanie dzieci to szczęście, ale nie zawsze jest ono proste. Czasami pojawiają się kłopoty, które trzeba koniecznie rozwiązać. Jednym z nich jest brak odpowiednio dużej powierzchni domu, w której mieszka dwójka dzieci. Ponieważ najczęściej w takim przypadku pokój dziecięcy będzie musiał być dzielony pomiędzy rodzeństwo. Należy podjąć odpowiednie kroki, aby zagospodarowanie wnętrza było funkcjonalne i pozwalało dzieciom na swobodne funkcjonowanie każdego dnia i nocy.

Pokój idealny dla dzieci

Jeżeli jesteś rodzicem dwóch dziewczynek nie będziesz miał problemu z wyborem koloru ścian. Postaw na róż. Będzie to długo dominująca w ich otoczeniu barwa. Dopóki nie zaczna dorastać mogą dzielić ze sobą przestrzeń pokoju. Zadbaj o wygodne łozka, które najlepiej rozstawić pod ścianami, albo zdecydować się na piętrowe rozwiązanie.

Wszystkie zabawki musza mieć dla siebie miejsce, dlatego niezbędna okaże się także inwestycja w pułki oraz specjalne kartoniki i kosze. Miękki, puszysty dywan również zostanie przyjęty z uśmiechem. Dla dziewczynek warto kupić niski stolik do rysowania, które jest jednym z najbardziej lubianych przez dzieci zajęć. Wracając do kwestii malowania ścian, nie wybieraj farb mało odpornych na mycie i ścieranie. Ponieważ sciany będą długo narażone na możliwość porysowania i lepiej w prosty sposób pozbawiać je niechcianych malunków niż się męczyć. Analogicznie będzie w przypadku chłopców, gdzie najczęściej wybieraną farba jest niebieski, a także motywy samochodów i postaci z bajek. Znacznie trudniej może być rodzicom mieszanego rodzeństwa, złożonego z chłopca i dziewczynki. W takim przypadku dzielenie pokoju będzie trudniejsze. Może znacznie częściej dochodzić do sprzeczek o zabawki. Wystrój wnętrza powinien zachowywać elementy charakterystyczne i lubiane przez każde z dzieci.

Lepiej nie fokusować się tylko na jednym motywie lub barwie.