Dobry plan to podstawa każdego, udanego przedsięwzięcia. Dotyczy to również rozplanowania sposobu dbania o porządek w mieszkaniu. Należy uwzględnić tę kwestie podczas urządzania poszczególnych wnętrz. Nie tylko ścierki, środki czyszczące i worki na śmieci odpowiadają za utrzymanie porządku. Warto przemyśleć kwestie ułożenia prywatnych rzeczy w odpowiedni sposób.

Jeżeli chcesz zachować porządek – zainwestuj w liczne pudełka i organizery

Koniec z chaosem oznacza prawidłowa segregacja. Warto ją uwzględnić w każdej szafie i na każdej półce.

Podczas urządzania wnętrza należy zakupić kilka pudełek, które pomogą poukładać rzeczy. Obecnie w sklepach można dostać różnego rodzaju pudełeczka. Od bardzo pojemnych i wysokich po małe i wąskie. W ofercie odszukamy ich różne kształty – nie jesteśmy skazani tylko na ustawne prostokąty i kwadraty, choć to właśnie w nich najwygodniej przechowywać drobne i większe przedmioty. Również kolor i materiał, z którego producenci wykonują pudełka to szereg możliwości. Im ładniejsze wykonanie tym większa cena, ale efekt estetyczny często jest wart poniesienia kosztów. W sypialniach i salonie warto postawić na półkach ozdobne pudła, w których bez najmniejszego problemu możemy przechowywać książki, dokumenty i inne przedmioty.

Znajdzie się dla nich miejsce także w kuchni i łazience, choć tu często w aranżacji stosuje się pudełka wykonane głównie z plastiku lub wikliny. Jest to spowodowane obecnością wody, na którą nie byłby odporny materiał tekturowy. Taki sposób segregacji pomoże uniknąć długich i nerwowych poszukiwań przedmiotów po całym mieszkaniu. Docenią tę zaletę wszyscy mieszkańcy. Wbrew pozorom samo posiadanie półek, szafek czy szuflad to za mało. Postawienie na nich lub w ich wnętrzach prawdłowo opisanych pudełek znacznie ułatwia życie. Obecność estetycznych kartoników docenią też dzieci.

Będą mogły w nich przechowywać swoje ukochane zabawki, co przełoży się na wzrost ich zaangażowania w sprzątanie po zabawie i uniknięcie wybuchów rozpaczy z powodu nieobecności lalki, misia czy samochodziku. Wspomniane organizery to również strażnicy porządku. Urządzając kuchnie poleca się zakup specjalnych pojemników z podpisami poszczególnych przypraw. Znacznie upraszcza to przygotowywanie potraw, ponieważ nie mamy szansy na pomylenie np. cukru z solą. Sprawdzą się też w szufladach, gdzie gromadzimy długopisy, notatniki i inne, drobne sprzęty biurowe. Szczególnie dla osób pracujących w domu przy biurku jest to rozwiązanie usprawniające wykonywanie codziennych zadań.

Można je bez problemu przenieść także do siedziby firmowego biura. Dopóki każdy przedmiot codziennego użytku będzie miał jedno stałe miejsce harmonia porządku zostanie zachowana. Zatroszczenie się o jej obecność w czasie urządzania wnętrza to sposób na zniwelowanie niepotrzebnego bałaganu.