Ścieżkę Króla powinni choć raz w życiu przejść ci miłośnicy gór, którzy lubią silne emocje, są niezwykle sprawni wytrzymałościowo i kondycyjnie, a co najważniejsze lubią podejmować wyzwania, którym nie wszyscy potrafią sprostać.

Caminito del Rey, bo tak owa Ścieżka Króla nazywana jest przez hiszpanów w różnych rankingach, które systematycznie zamieszczają portale internetowe o tematyce turystycznej okrzyknięta została jedną z najniebezpieczniejszych tras górskich w Europie, zaś w rankingach ogólnoświatowych zajmuje także zaszczytne wysokie miejsce.

Co sprawia, że ten szlak górski jest tak niebezpieczny? Zapewne liczne wąskie i równie niebezpieczne przesmyki, które budzą zainteresowanie nielicznych śmiałków.

Kładki, belki i inne konstrukcje zawieszone na całej trasie górskiej wyglądają spektakularnie, jednak rzadko komu udaje się zdobyć ten szczyt.

Warto pamiętać bowiem, że zawsze najważniejsze jest życie i zdrowie, przygoda jest piękna tylko wtedy, gdy nie zagraża temu, kto chciał ją przeżyć.