Surowość, prostota i ponadczasowość to wszystko zawiera się w jednym słowie – minimalizm. Jeśli planujesz urządzić w tym stylu mieszkanie, a nie masz pomysłów, z pomocą może przyjść Japonia.

Mieszkańcy kraju kwitnącej wiśni są mistrzami w projektowaniu minimalistycznych wnętrz. Liczy się dla nich prostota formy, wysoka jakość wykonania oraz funkcjonalność.

Dominują barwy ziemi oraz naturalne surowce. Poza tym Japończycy uwielbiają zasadę „im mniej, tym lepiej”, dlatego w ich wnętrzach może wydawać się wręcz pusto.

Duży wpływ na takie aranżacje ma tradycja religijna. Wiele wieków wstecz uważano, że w pokojach buddyjskich mnichów zen musi być jak najmniej przedmiotów, tak aby przestrzeń sprzyjała wyciszeniu i medytacji.

Wraz z biegiem czasu minimalizm zdobył popularność w urządzaniu mieszkań Japończyków. Dziś meble czy przedmioty inspirowane kulturą japońską uznawane są za niezwykle estetyczne i subtelne na całym świecie.

Zatem warto zainspirować się Japonią – kolebką minimalizmu, przejrzeć projekty japońskich projektantów i wprowadzić minimalizm do swojego mieszkania.