Dobór podłogi do minimalistycznych wnętrz to bardzo istotna kwestia. Podłoga powinna współgrać i komponować się z pomieszczeniem, w którym dominuje prostota i surowe meble.

Jaka będzie najbardziej odpowiednia ? Najbardziej elegancko w minimalistycznych wnętrzach wygląda podłoga drewniana. Jej kolor powinien być spójny z drzwiami, oknami oraz meblami znajdującymi się w pomieszczeniu.

Niedopuszczalne jest, aby na podłodze znajdował się buk, a meble były wykonane z drewna sosnowego. Warto także wybierać szlachetne desenie oraz pamiętać o funkcjonalności.

Podłoga powinna być trwała i odporna na uszkodzenia. Aby dodać pomieszczeniu bardziej przytulnego charakteru i załagodzić ascetyzm, można zdecydować się na dywan lub wykładzinę.

Ważne jest, aby wybierać te z naturalnych materiałów, najlepiej jednolite, w kolorach ziemi, ponieważ dobrze będą wyglądać w połączeniu z minimalistycznym wnętrzem. Będzie to bezpieczne rozwiązanie, a dywan nie zdominuje wnętrza.

Jeśli chcemy wprowadzić akcent kolorystyczny do pomieszczenia, możemy wtedy zdecydować się na dywan w intensywnym kolorze, który przełamie monochromatyczne barwy.