Kaszel to próba ochrony organizmu oraz dróg oddechowych. Występuje, gdy dochodzi do podrażnienia zakończeń nerwowych w błonie śluzowej.

Kaszel i towarzyszące mu skurcze klatki piersiowej mogą skutecznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Jednakże, warto wiedzieć, że istnieją skuteczne domowe sposoby, które pomogą w krótkim czasie pozbyć się kaszlu.

Przede wszystkim, zanim przystąpisz do leczenia kaszlu, spróbuj się zastanowić, co może być jego przyczyną i jakiej jest odmiany. Może być mokry, suchy, ostry lub świszczący.

Od tego będzie zależała metoda leczenia. Jeżeli kaszel jest następstwem infekcji wirusowej, możesz skorzystać z receptur znanych nie od dziś.

Skutecznym sposobem naszych babć było przygotowywanie naparu z cebuli i w wielu domach praktykuje się to do dziś. Dużą popularnością cieszą się mikstury z mleka, masła, miodu oraz czosnku, który zabija wirusy i bakterie.

Ponadto sposobem na kaszel mokry jest przyjmowanie dużej ilości płynów. Jeśli dolegliwości nie ustępują, warto skonsultować się z lekarzem w celu zastosowania antybiotykoterapii.

https://eretina.pl/