Chcesz przyspieszyć porost włosów? Są na to sposoby! Pamiętaj jednak, że z dnia na dzień Twoje włosy nie staną się cudownie długie. Różne metody pomogą Ci nieco zwiększyć miesięczny przyrost, ale na wszystko potrzeba czasu.

Masaż skóry głowy

Aby pobudzić cebulki włosów do szybszego wzrostu, możesz masować skórę głowy – podczas mycia włosów, czesania i tak po prostu. Najlepiej robić to z głową skierowaną do dołu, co usprawni krążenie krwi. Cebulki będą pobudzone, a składniki odżywcze z zastosowanych kosmetyków lepiej wchłoną się we włosy.

Wcierki na porost włosów

Kolejnym sposobem, który warto wdrożyć do planu włosowej pielęgnacji są wcierki przyspieszające porost włosów. Wcierkę należy dobrać do typu skóry głowy oraz włosów.

Nie może ani wysuszać, ani obciążać kosmyków. Może być to wcierka w formie ampułek, kuracji wzmacniającej, odżywki, płynu, a nawet kremu! Do zakupienia w drogeriach i aptekach, ale i do przygotowania we własnych domu. Domową wcierkę przygotujesz z kozieradki, olejku rozmarynowego i płukanki z pokrzywy.

Siemię lniane

Picie siemienia lnianego ma wiele zalet dla naszego organizmu. Działa ochronnie na układ trawienny, wzmacnia paznokcie, poprawia wygląd skóry, zmniejsza wypadanie włosów i wpływa na szybszy porost kosmyków.

Napar z pokrzywy i skrzypu

Zdrowa dieta to podstawa mocnych, lśniących i szybko rosnących włosów. Zadbaj o to, by w Twojej diecie znalazły się wszystkie potrzebne składniki odżywcze.

Oprócz tego, wspomóż kurację piciem naparu z pokrzywy i skrzypu. Aby taka herbata okazała się skuteczna, musi być pita regularnie – każdego dnia przez dwa tygodnie/miesiąc, po których należy zrobić przerwę.

Podcinanie końców

komputer.nokia6300.pl

Wiele kobiet, gdy decyduje się na zapuszczanie włosów, całkowicie rezygnuje z wizyt u fryzjera. Nie jest to do końca dobra metoda. Gdy końcówki zaczynają się rozdwajać i nie zostaną ścięte, zniszczenie może przesuwać się ku górze. Dlatego warto szybko zareagować i gdy tylko zauważysz, że Twoje końcówki nie są w dobrej kondycji – zetnij je u fryzjera. Ogranicz także cieniowanie włosów, ponieważ taka fryzura szybciej się niszczy niż kosmyki ścięte na prosto.

Bardzo wygodna sukienka komunijna z falbankami uszyta na zamówienie