Angina to po prostu ostre zapalenie migdałków podniebiennych. Objawia się silnym bólem gardła, białym nalotem na migdałkach oraz gorączką. Nie można tych objawów ignorować i należy jak najszybciej udać się do lekarza w celu zastosowania antybiotykoterapii. Trzeba wiedzieć, że w warunkach domowych nie da się wyleczyć anginy samodzielnie bez sięgania po farmaceutyki na receptę.

Jednakże istnieją domowe sposoby, które mogą skutecznie załagodzić objawy. Przede wszystkim warto stosować płukanki na gardło z ziół. Rumianek oraz szałwia działają łagodząco i dezynfekująco. Właściwości odkażające ma także roztwór wody z solą lub wodą utlenioną.

Takie płukanki należy stosować kilka razy dziennie. W celu wzmocnienia i nabrania sił warto spożywać przygotowany samodzielnie syrop z cebuli lub jeść przez kilka dni czosnek, który działa antybakteryjnie. Ponadto należy dużo wypoczywać i unikać zmian temperatur. Jak już wcześniej zostało wspomniane, wymienione sposoby tylko łagodzą objawy i w przypadku anginy konieczna jest konsultacja z lekarzem i leczenie antybiotykami.

Miejsce Rozwoju