Niby wiemy, że kolor włosów, jak i ich uczesanie może sprawiać, że będziemy prezentować się młodziej, albo będziemy wyglądać na starszych niż wskazuje na to dowód. Co więcej, może się okazać, że przy jednym kolorze nasza twarz będzie cały czas wyglądała na zmęczoną, a przy innym na promienną i radosną. Niby o tym wszystkim wiemy, a jednocześnie w codziennej gonitwie jakoś o tym zapominamy. Wybieramy kolor do farbowania pod kątem tego, co nam się podoba i w ogóle nie zastanawiamy się nad tym, jak będziemy wyglądać. Wybieramy jakieś uczesanie, bo tak nam wygodnie, tak jest szybciej, tak jest modniej, a w ogóle nie zwracamy uwagi na to, jak prezentuje się nasza twarz i czy takie uczesanie jest dla nas korzystne czy nie. Szkoda, bo wbrew pozorom dopasowanie koloru włosów i odpowiedniego uczesania, może wiele zmienić w naszym wyglądzie.

Oczywiście możemy eksperymentować

Czasami jest tak, że dopóki naocznie się o czymś nie przekonamy, to nie uwierzymy. Dlatego też, nawet jeśli nasz fryzjer odradza nam jakieś cięcie czy kolor, to i tak możemy poprosić o wykonanie wszystkiego według naszych wskazówek. W końcu to tylko włosy, które odrosną, a na własnych błędach człowiek uczy się najlepiej. Jednak jeśli mamy możliwość skorzystania z rady profesjonalisty, to po co kombinować i później być zawiedzionym, załamanym i niechętnie patrzeć w lustro? Może się okazać, że fryzjer zaproponuje nam coś zupełnie innego niż sami planowaliśmy.

Wówczas będziemy musieli zdecydować, czy ufamy mu na tyle, aby zdecydować się na jego sugestię, czy jednak będziemy upierać się przy swoim? Może też być tak, że zostanie nam zaproponowany kompromis. A więc nie dokładnie to co chcemy, ani to co proponował fryzjer, ale coś pośrodku. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, aby zastosowany kolor i ułożenie włosów pokazywały nasze atuty i jednocześnie ukrywały mankamenty naszej urody.

Warto wykorzystywać w odpowiedni sposób

Niejednokrotnie nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo dobór odpowiedniego koloru i fryzury może zmienić nasz wygląd. Niby nic wielkiego, a jednocześnie może się okazać, że nasza twarz przejdzie sporą metamorfozę. Dlatego też, warto się zastanowić co będzie do nas najlepiej pasowało. Jeśli dobrze dopasujemy sposób upięcia włosów i ich kolor, to może się okazać, że nasza twarz będzie się prezentowała młodziej, że będzie bardziej rozjaśniona, ale także może sprawiać wrażenie szczuplejszej niż jest w rzeczywistości. Dlatego też tak ważne w tym wszystkim jest to, aby sprawdzić różne opcje i wybrać taką propozycję, która będzie najlepiej dopasowana do nas i naszej twarzy. Możemy próbować kombinować, ale możemy także zaufać fryzjerowi i pozwolić, żeby to on dopasował odpowiedni kolor i upięcie naszych włosów. Możemy być miło zaskoczeni tym, jak mocno zmieni się wygląd naszej twarzy.